365 dni autorstwa Blanki Lipińskiej zrobiło ogromną furorę na rynku polskim. Nie minęło dużo czasu, jak na ekranach kinowych pojawiła się pierwsza ekranizacja o przygodach Laury Biel. Lipińska nie zakończyła swojej literackiej serii na części pierwszej – na rynku wydawniczym ukazały się jeszcze Ten dzień oraz Kolejne 365 dni (https://www.taniaksiazka.pl/kolejne-365-dni-blanka-lipinska-p-1229604.html). Dwie pierwsze książki sprzedały się w zaskakującym nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Ostatnia część cyklu Kolejne 365 dni serwuje nam to, do czego autorka zdążyła już przyzwyczaić swoich czytelników, czyli sensacyjno-erotyczny literacki miks. W zakończeniu serii Blanka Lipińska tworzy jeden niekończący się zwrot akcji, toteż czytelniczki – które są największą grupą odbiorców książek pisarki – z pewnością nie będą się nudzić.

Historia pełna napięcia

Kolejne 365 dni prezentuje dalszy ciąg relacji Laury i Massima. Ta nadal przesiąknięta jest dużą dozą erotyczności i seksualności, ale tym razem Lipińska dokłada do całości jeszcze jeden wątek. Główna bohaterka jest w ciąży, zostaje jednak postrzelona – włoscy lekarze walczą o jej życie, starając się uratować kobietę. W tym czasie Massimo musi zdecydować, kogo uratować: matkę czy dziecko? Jest to jedna z najcięższych decyzji w jego życiu. Nie jest pewny czy będzie w stanie w pojedynkę wychować ich syna, ale i nie wyobraża sobie życia bez swojej ukochanej – to straciłoby momentalnie dla niego sens.

Zabójczy miks

Choć cykl 365 dni nie słynie z wysokiej jakości literackiej, a sam styl Lipińskiej może męczyć i irytować, to trzeba przyznać, że autorka świetnie wpasowała się w niszę na polskim rynku wydawniczym. Powieść erotyczna nie jest w Polsce zbyt popularnym gatunkiem, a kiedy dołożyć do niej jeszcze elementy sensacyjne, staje się wręcz mieszanką prawie nieznaną. Nie powinno więc dziwić tak duże zainteresowanie, jakie Blance Lipińskiej udało się w tak krótkim czasie osiągnąć. Raz jeszcze czytelnicy dostają do swoich rąk romans i kryminał – powieść momentami wulgarną, ale i zabawną. Zaskakującą, szczególnie jeśli chodzi o finał całej serii, ale i przygnębiającą. Jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji na polskiej, popularnej scenie literackiej – książka wręcz obowiązkowa dla czytelniczek poprzednich części.

Kolejne 365 dni to:

  • zakończenie serii, za którą odpowiada Blanka Lipińska
  • kontynuacja perypetii Laury i Massima pełna zwrotów akcji i sensacyjnych intryg
  • najbardziej dynamiczna część całej serii
  • obowiązkowa dla fanek cyklu 365 dni.
Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com